Monday , 24 February 2020

TE SHTUNEN NE LEZHE SUPERSFIDA BESELIDHJA- MAMURRASI

Kampionati I kategorisė sė parė ka hyrė nė njė fazė shumė interesante. Tre javė para fundit tė tij, tre skuadra dhe pikėrisht Tėrbuni I Pukės, Mamurrasi dhe Besėlidhja e Lezhės, janė nė lojė pėr vendin e parė qė tė ēon nė Superligė. Takimi qė do tė luhet tė shtunėn nė orėn 17.00 nė stadiumin e Lezhės nė mes Besėlidhjes dhe Mamurrasit, konsiderohet shumė I rėndėsishėm dhe pėrcaktues pėr fatin e vendit tė parė. Kėtė gjė mendon edhe trajneri I ekipit tė Mamurrasit, shkodrani Samuel Nikaj qė nė njė prononcim pėr televizionin Rozafa do tė deklaronte se objektivi I skuadrės sė tij ėshtė fitorja e kėtij takimi.

I pyetur se kush do tė jetė nė Superligė nė fund tė kėtyre tre javėve, Nikaj ka folur pėr skuadrėn e tij duke thėnė se dėshiron qė tė jetė ajo nė vendin e parė nė fundin e kampionatit.

Ndėrkohė, po pėr javėn e 25-tė tė kategorisė sė parė, tė shtunėn nė orėn 17.00 nė stadiumin “Loro Boriēi”, Ada do tė luajė ndaj Ilirisė sė Fushė Krujės, nė njė takim shumė pėrcaktues pėr ekipin velipojak pėr qėndrimin nė kategori.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA FEMRA FITON EDHE KUPƋN E MINIFUTBOLLIT

Vllaznia nĆ« futboll pĆ«r femra dominon edhe nĆ« minifutboll dhe ka fituar edhe tĆ« parĆ«n …