Sunday , 19 January 2020
Breaking News

TË TJERË KRYEBASHKIAKË TË MAJTË ME TË KALUAR TË ERRËT? GURAKUQI: DO TË KETË SURPRIZA

Lista e kryebashkiakëve të majtë të dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit me të kaluar të errët është shumë më e gjatë seç është deri tani, ku Pjetri dhe Kajmaku akuzohen për vepra të ndryshme penale. Një gjë e tillë theksohet nga ish-deputeti i PD, Romeo Gurakuqi, në një prononcim për Tv Rozafa. Ai paralajmëron se në ditët në vijim do të ketë surpriza të tjera, ndërkohë përsërit kërkesën ndaj këshilltarëve të rinj të PS Shkodër.

Në fakt, edhe vetë Partia Demokratike ka paralajmëruar se në ditët në vijim do të zbulohen emra të tjerë kryebashkiakësh të majtë që kanë qenë të dënuar më parë.

Lexoni dhe kete

BASHA: DAMIAN GJIKNURI ËSHTË USHTAR I RAMËS

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se nuk do të ketë amnisti për Damian Gjiknurin, pavarësisht se …