Thursday , 15 April 2021

Tentative vjedhje ne banesen e konsullit te Italise

Ndrsa konsulli I nderit n Shkoder Vito Antonia Stigliani ndodhej n Itali nj prson akoma i paidentifikuar I sht futur brenda baness por nuk I ka marr gj. Ky fakt bht I ditur nga vet konsulli Itani I cili thekson se ngjarja ka ndodhur ndrsa ndodhej n shtetin Italian. Konsulli Stigliani ngre pyetjen nese ky person ishte per te kerkuar apo per te vene dicka ne shtepine e tij.

Ngjarja ka ndodhur kur une isha ne Itali, pra ne mungesen time, nje hajdut i sjellshem, e quaj te tille sepse ka hyre ne shtepi dhe nuk ka marre asgje, sipas verifikimeve qe kam bere. Ishte mundesia te merrte dicka, ndoshta ndonje liber, apo home Cinema per te degjuar muzike, por nuk ka prekur asgje. Pra ne kete kendveshtrim ka qene i sjellshem, por pyes cfare kerkonte gjate hyrjes ne shtepine time. Bej kete pyetje, nese ishte per te kerkuar apo per te vene dicka ne shtepine time. Per fat te keq nuk di te pergjigjem.

Konsulli Italia thekson se akoma nuk ka kryer nj denoncim ndrsa prt ort n vijim pr t marr nj vendim.Kam ardhur dje nga Italia dhe kam gjetur nje perfaqesues te policise ne shtepi. Nuk kam bere ende denoncim, do ta bej. Per momentin dua te reflektoj per te kuptuar nese eshte nje episod qe ndodh ne shume vende te tjera, edhe ne Itali, apo eshte nje episod qe duhet marre seriozisht. Kete do te ma thote policia.

Deri m tani pran komisariatit t policis nuk sht br asnj denoncim nga konsulli Italian, ndrkoh burime nga blut bjn t ditur se prsoni q sht futur brenda baness s konsullit nuk ka ln asnj gjurm cka mund t qonte n identifikimin e tij.

Lexoni dhe kete

NDAHET NGA JETA DEPUTETI BASHKIM FINO

Një lajm i hidhur për skenën politike shqiptare. Është ndarë nga jeta në moshën 58-vjeçare …