Saturday , 14 December 2019

TENTOI TE KALONTE KLANDESTIN NE MAL TE ZI, ARRESTOHET 46-VJEÇARI NGA SHKODRA

Një shtetas ka rënë në prangat e policisë pasi ka tentuar të kaloj në mënyrë të pa ligjëshme disa shtetas nga Afganistani dhe nga Siria. Sipas policise nga sherbimet e Kufitare në fshatin Vukpalaj në afërsi të pikës së kalimit kufitar të Hanit të Hotit, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: Agostin Vuçinaj, 46 vjeç, banues në lagjen “Tom Kola”, Shkodër.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi me datë 30.04.2018 është kapur nga Rojet Kufitare në rrugën automobilistike Bajzë – Hani i Hotit, në vendin e quajtur Vukpalaj duke transportuar 6 shtetas të vendeve të treta, me automjetn e tip “Mercedes Benz”, me targe AA 396 PI, ku ka rezultuar se ishin 4 shtetas palestinez, dhe 2 shtetas Sirianë. Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Shkodër, për veprën penale “Dhënia Ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”.

Lexoni dhe kete

POLICIA E SHKODRËS FINALIZON OPERACIONIN “BUNA”

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin policor të koduar “Buna”. Në zbatim të planit të …