Saturday , 31 October 2020

TENTON TE FUSE DROGE PER BASHKSHORTIN, ARRESTOHET

Nje 23 vjecare banuese ne Lezhe eshte arrestuar ne flagrance ndersa po tentonte te fuste per bashkshortin e saje brenda ambjenteve te burgut nje sasi lende narkotike e dyshuar si kanabis sativa. Ne prangat e specialisteve te seksionit kunder narkotikeve ka rene shtetasja Xhemileta Medja banuese ne lagjen “Skenderbeg” te Lezhes. Ajo u vu ne pranga gjate kontrollit te ushtruar ndaj saj ne ambjentet e brendshme ne burgut te shenkollit ne lezhe ne pritje per te takuar bashkshortin e saj.

Lenda narkotike ishte fshehur ne veshjet e brendshme intime nga 23 vjecarja dhe sipas policise po tentonte tia dergonte bashkshortit. Arrestimi i te rese 23 vejcare ishte i rastesishem, ndersa burime nga burgu i Shenkollit kane bere te ditur se familjaret qe duan te takojne te afermit e tyre ne institucionin e ekzekutimit t vendimeve penale kalojne neper nje kontroll te imtesishem, kjo e diktuar edhe nga konstatimet qe jane bere se fundmi tek persona te ndryshem qe tentojne te fusin sende te ndryshme brenda burgut.

Materialet proceduriale ne ngarkim te 23 vjecare xhemileta medja i kaluan Prokurorise se Rrethit Gjyqsor Lezh pr vepren penaleProdhim dhe shitje narkotike.

Lexoni dhe kete

KANOSTE FAMILJARET, PRANGOSET 21-VJEÇARI NE KURBIN

Shërbimet e Policisë Kurbin dhe forca e posaçme “Shqiponja” në DVP Lezhë, pasi kanë marrë …