Terhiqet Sinani: Nuk do jem zevendes-trajner

Vioresin Sinani nuk do t jet zvendstrajneri i Vllaznis. Ish- sulmuesi i njohur paraditen e sotme duhej t kishte firmosur kontratn me klubin shkodran dhe t niste strvitjen me ekipin por kjo nuk ka ndodhur. Nuk ka patur as firmosje kontrate, as prezantim dhe as nisje t puns prej tij. Njkohsisht nuk ka patur as ndonj deklarat t vet Sinanit megjithat t afrm t tij kan br t ditur se ai ka ndryshuar mendim.

Sigurisht q n kt vendim t golashnuesit m t mir n historin e klubit Vllaznia por edhe t futbollit shqiptar, ka ndikuar edhe deklarata e br ditn e premte nga trajneri Baldo Raineri. Ai ishte shprehur se nuk kishte asgj me Sinanin por nse skuadrs i duhej nj zevendstrajner, at duhej ta zgjidhte ai dhe jo Bordi. Pikrisht kjo deklarat duket se nuk e ka br t ndihet mir legjendn e golit q ka vendosur ksisoj t trhiqet.

Nga ana tjetr, ende nuk kemi nj reagim zyrtar nga ana e drejtuesve t klubit dhe mbase nj situat e till do jet nj nga temat kryesore t diskutimeve n mbledhjen e s marts t Bordit Mbikqyrs t klubit. Ajo q mbetet sht se Vioresin Sinani nuk do jet zvendstrajner i Vllaznis.

Lexoni dhe kete

XHAFERI TAKON LOJTARËT E VLLAZNISË. PREMTON MBËSHTETJE

Vetëm pak orë pas zyrtarizimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes tij dhe Bashkisë Shkodër …