Monday , 18 January 2021

TERMETI, 5 PALLATE TE DEMTUARA NE MAMURRAS

Banoret e 5 pallateve në qytetin e Mamarrasit po qëndrojnë jashtë prej 6 ditesh, pasi ndërtesat kanë pësuar dëmtime nga tërmeti dhe nuk kanë siguri të qëndrojnë në banesat e tyre. Banoret thonë se e kalojnë naten duke fjetur në makina apo tek të afërmit e tyre, pasi askush nuk i ka verifikur këto pallate për të përcaktuar shkallen e dëmtimit që kanë pësuar.

Pallatet e dëmtuara në Mamurras janë ndëtuar para viteve 90 dhe janë tepër të amortizuara, ndaj dhe banoret kanë frikë të qëndrojnë në banesat e tyre pa patur një konkluzion nga ekspertet e fushes.

Lexoni dhe kete

PERKUJTOHET 553-VJETORI I VDEKJES SE SKENDERBEUT

Eshtë përkujtuar në Lezhë 553-vjetori i vdekjës së Gjergj Kastrioti Skëndërbeu. Nën masa anti-covid, autoritetet …