Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

Testimi, bluzat e bardha do nisin grevat

Bluzat e bardha ne Shkoder do I bashkohen protestes se mjekeve dhe infermiereve e ne kete kuader do te nisin grevat 1 oreshe cdo dite duke bojkotuar sherbimin ndaj qytetareve. Ky fakt eshte bere I ditur nga Paulo Kaceri, kryetar I sindikates se shendetesis Shkoder I cili pohon se n vend q qeveria te merret me testimin e bluzave t bardha duhet ti kushtoj vemendje problemeve reale q kan spitalet n Shqiperi dhe konkretisht n Shkodr.

Kaceri ka deklaruar se ky testim sht i paligjshm dhe i paargumentuar n ligj.

Testimi i mjekve dhe infermirerve sht paralajmruar n shkurt deri n muajin mars. Sipas deklaratave t ministrit Beqja testimi nuk synon t largoj personelin shndetsor nga puna, por nuk kan t njjtin mendim bluzat e bardha pasi ato shprehen se do t zvendsohen me militante partish.

Lexoni dhe kete

PROTESTË E BANORËVE TË FSHATIT HOT I RI

Banoret e fshatit Hot i Ri te Shkodres kane bllokuar per rreth 20 minuta aksin …