Friday , 3 December 2021

Testimi mjekeve, peran mazhorancen!

Per reformen e shumeperfolur per testimin e mjekeve dhe infermiervee tashme edhe brenda mazhorances jane kunder. E akuzat po vijne nga ish ministri I shendetsise Vangjel Tavo I cili arrin deri aty sa te cilesoje nismn e ministris t paligjshme dhe n koh t paprshtatshme, pasi nuk sht ky prioriteti madhor i mazhorancs.

Sipas Tavos sistemi shndetsor ka t tjera probleme m emergjente q duhen zgjidhur, prandaj i krkon ministrit Beqaj t trhiqet nga ky testim. Ndrkoh deputeti ela ka ftuar t gjith q t ngrejn zrin pr cdo problematik q hasin.

Kjo nuk eshte hera e pare qe eksponente te LSI- se I dalin kunder vendimeve te ministrave te Rames, ndersa keto qendrime ne prag te fushates elektorale jane ashpersuar edhe me shume.

Lexoni dhe kete

PS SHKODËR MBLEDHJE PËR TË AFRUAR SA MË SHUMË GRA NË PARTI

Partia Socialiste dega Shkodër ka organizuar një mbledhje, ku në fokus ishte përcjellja e mesazhit …