Sunday , 23 February 2020
Breaking News

TETORI, MUAJI I NDËRGJEGJËSIMIT NDAJ KANCERIT TË GJIRIT

Tetori, në të gjithë botën është muaji i ndërgjegjësimit për zbulimin e hershëm të kancerit të gjirit. Ky muaj i dedikohet pikërisht sensibilizimit dhe informimit të grave për rëndësinë e shëndetit të gjirit. Onkologia Kleva Qeraj thotë se kanceri i gjirit vijon të jetë kanceri më i shpeshtë tek gratë dhe në vendin tonë mungon sensibilizimi.

Ajo thekson se me rritjen e moshës rritet edhe rreziku për kancerin e gjirit, ndërkohë flet edhe për mamografinë.

Në fund, Qeraj ka një thirrje për të gjitha gratë.

Lexoni dhe kete

“KUR T’MBET DOPJOGJASHTA”

Nën moton “Kur t’ mbet dopjogjashta” këtë të premte kanë startuar aktivitetet për karnavalet në …