TEUTA- VLLAZNIA LUHET TĖ SHTUNĖN NĖ ORA 20.00

Dita e zhvillimit tė ndeshjes Teuta- Vllaznia ka ndryshuar sėrish nga ana e Federatės Shqiptare tė Futbollit. Takimi I vlefshėm pėr javėn e dytė tė kampionatit ishte ndryshuar herėn e parė por dje ka ndryshuar sėrish. Nga e diela ėshtė kthyer tė luhet tė shtunėn nė orėn 20.00 nė stadiumin “NIko Dovana” tė Durrėsit.

Siē dihet ky do tė jetė takimi I parė I Vllaznisė nė kampionatin e ri ngaqė ndeshjen me Skėnderbeun nuk e ka luajtur akoma dhe pėr kėtė arsye, djemtė e trajnerit Zmijani do tė tentojnė tė marrin njė rezultat sa mė tė mirė. Kuptohet qė nuk do tė jetė e lehtė pasi luhet nė transfertė dhe pėrpos kėsaj, vendasit e kanė nisur mbarė kampionatin me fitore nė javėn e parė ndaj Flamurtarit dhe kanė moral tė mirė. Megjithatė, shkodranėt do tentojnė tė mos kthehen pa pikė nga kjo ndeshje nė transfertė.

Aktualisht janė tė gatshėm tė gjithė futbollistėt me pėrjashtim tė Paviēeviē dhe Selmanit qė kanė probleme me dėmtimet dhe nuk do jenė pjesė e skuadrės. Stafi teknik do kėrkojė padyshim njė lojė tė kujdesshme nė mbrojtje dhe pėr tė shfrytėzuar kundėrsulmuesin me anė tė libanezit Kdouh. Ajo qė ka rėndėsi ėshtė marrja e pikėve nė kėtė ndeshje qė do ta ndihmonte shumė Vllazninė pėr vazhdimin e mėtejshėm tė kampionatit.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA ā€œSHTYNā€ FESTƋN E TITULLIT PƋR TƋ MƋRKURƋN

E kishin parashikuar tĆ« fitonin titullin kampion qĆ« kĆ«tĆ« tĆ« shtunĆ« pas ndeshjes me ApoloninĆ«, …