THETHI, DEBORE NE PRANVERE

Pas temperaturave t ngroha dhe pranverore, vendi sht prfshir nga shirat dhe n vendet malore edhe nga dbora.Pavarsisht se tashm ka hyr stina e pranvers, zonat e thella malore te vendit jane buluar nga bora ndersa temperaturat e ulta jane rikthyer.

Brenda dy ditesh temperaturat kane shenuar nje ulje me 6 deri ne 7 grade celcius ne te gjithe vendin, duke bere qe ne zonat malore te temperaturat te ulen deri ne 0 grade celcius. Zona turistike e Thethit sht prfshir gjate 24 oreve te fundit nga reshje dbore. N fshatin turistik t Thethit, trashsia e dbors ka arritur deri n 15 cm. Pavarsisht reshjeve t dbors, nuk sht krijuar asnj problem pr qarkullimin e mjeteve dhe rrugt jan trsisht t kalueshme.

Pas nje dimri te bute e te thate,duket se ka qen pranvera q po plotson vakumin dimror. rregullimet e motit me reshje, kthjellime dhe levizje te temperaturave do te na shoqerojne deri ne fillim te javes se ardhshme.

Lexoni dhe kete

“FESTA E VELIPOJËS 2020”

Bashkia Shkodër ka organizuar këtë të shtunë “Festën e Velipojës 2020”. Një aktivitet që kishte …