Sunday , 19 January 2020
Breaking News

THETHI I BLLOKUAR, NDERHYJNE EMERGJENCAT CIVILE

Mosmarrja n dorzim e rrugs s Thethit nga bashkia e Shkodres nga Fondi I Zhvillimit t Rajonit, ka br q kjo zon turistike t mbes e bllokuar. Deklarata sht br nga shefi i emergjencave civile Shemsi Premci i cili ka qn I pranishm n aksin Bog- Theth, ku emergjencat civile po punojn pr zhbllokimin e ktij aksi rrugor. Sipas Premcit pavarsisht ksaj mosmarrveshje, Emergjencat civile brenda pak ditsh do t zhbllokojn kt aks rrugor.

N t njjtn linj ka qn edhe prefekti I qarkut Shkoder Paulin Radovani i cili ka krkuar bashkis Shkoder q t tregohet m e prgjegjshme.


Rruga Boge Theth, n zonn e Dukagjinit, sht nj nga segmentet me t rrezikshme, jo vetm pr shkak t lartsis s saj me mbi 1000 meter mbi nivelin e detit, por prben nj rrezikshmeri edhe nga orteqet t cilt mund t rrezikojn edhe jet njerzish. Tashme fal ndrhyrjes s emergjencave civile ky segment pritet t vihet n eficenc t plot, duke i hapur rrug edhe vizitorve t cilt i drejtohen piks turistike t Thethit nj prej perlave t natyrs shqiptare.

Lexoni dhe kete

AKU BLLOKON 4.032 TON MARMALATË NË HANI I HOTIT

Nga kontrollet e kryera prej Drejtorisë Rajonale të AKU-së Shkodër në Pikën e Inspektimit Kufitar …