Wednesday , 27 June 2018

“TIKA” investime ne komunen e Ulqinit!

Koordinatori i Agjencisė turke pėr zhvillim – TIKA dhe kryetari i komunės sė UlqiniT Fatmir Gjeka me prerjen e shirit kanė shėnuar pėrfundimin e punimeve pėr rikonstruktimin e disa hapėsirave nė selinė e institucionit tė Bashkėsisė islame nė Ulqin. Nderkohe solemnisht ėshtė hapur edhe tyrbja e rinovuar e familjes Pulti, tek ish Stacioni i autobusėve ne Uqlin, e cila po ashtu ėshtė kryer me pėrkrahje financiare tė TIKA-s. Ne lidhje me keto investime kryekomunari I Ulqinit ka theksuar se jane mjaft te rendesishme.

Drejtuesit e komunės dhe tė TIKA-s kanė biseduar edhe pėr disa projekte tjera me vlerė, prej tė cilėve nė kėtė vit pritet rikonstruktimi i Xhamisė sė Namazgjasė dhe e kroit tek Xhamia e pashės, ndėrsa vitin tjetėr edhe tė hamamit.

Lexoni dhe kete

KRYETARI I PD-se LULZIM BASHA, TAKIM NE RRESHEN

Kryetari i PartisĆ« Demokratike Lulzim Basha tha nga RrĆ«sheni, se vendi nuk do tĆ« bĆ«jĆ« …