Sunday , 23 February 2020
Breaking News

TJETER INCIDENT ELEKTORAL NE M. MADHE!

Njė tjetėr incident elektoral ėshtė shėnuar nė bashkinė e Malėsisė sė Madhe. Partia Demokratike denoncoi kėtė tė hėnė njė situatė tė cilėn e cilėsoi si incident elektoral dhe qė prek kandidatin e djathtė pėr kryetar bashkie nė Malėsinė e Madhe Anton Kokaj. Sipas deputetit demokrat tė Malėsisė sė Madhe Gjovalin Bzhetaj disa drejtori qendrore kanė kryer kontrolle tė qėllimshme nė bizneset e kandidatit tė koalicionit tė djathtė pėr kryebashkiak.

Drejtuesit e PD- sė kanė theksuar faktin se malsoret do ja japin pergjigjen ketyre presioneve me 21 Qershor duke votuar Anton Kokajn dhe partinė demokratike. Nga ana tjeter kandidati i sė djathtės Anton Kokaj pas kėtyre aksioneve fshihet deputeti i zonės Paulin Sterkaj i cili qe prej marrjes se mandatit vetem e ka shkatrruar Malsinė e Madhe.

Sipas PD- sė kjo situatė ėshtė krijuar qėllimisht pėr tė ushtruar presion dhe frikė ndaj qytetarėve dhe biznesmenėve qė mbeshtesin partinė demokratike dhe Anton Kokajn megjithate Malėsia e Madhe do tė japė pėrgjigje nė 21 qershor me forcėn e votės sė lirė.

Lexoni dhe kete

META: DO MARRIM ME QETƋSI ƇMONTIMIN E GRUSHTIT TƋ SHTETIT

PjesĆ«marrĆ«s nĆ« kĆ«tĆ« grusht shteti Ć«shtĆ« vetĆ« qeveria dhe gjysmĆ«-parlamenti. Presidenti Ilir Meta ka vijuar …