Friday , 3 December 2021

Tom Doshi i shpall lufte Rames. Besnik Brahimi: Qeveria e Rames mashtruese!

Deputeti socialist Tom Doshi po I shpalle luft nga oborri i Kuvendit kryeministrit Edi Rama. Mes tij dhe Edi Rams nuk do t ket paqe. Ky fakt behet I ditur nga vete deputeti socialist gjate nje deklarate per mediat. I njohur si nj nga mbshtetsit kryesor t Rams zgjedhjet e shkuara ka prdorur terma t rnd akuzues pr kryetarin e partis s tij.

“Do t’i bj me dije Edi Rams q qysh sot e mbrapa mes meje dhe tij nuk ka m paqe dhe do ta shoh se kush sht i humbur prej ksaj lufte. do gj do t’ia bj publike, por edhe ai t’i bj publike ato far thot ai q un e kam br pr interesat e mia. Kur t flas un m tepr do t dridhen themelet maxhorancs dhe Qeveris”, tha deputeti socialist.

Doshi tha se oponencn kundrejt Qeveris nuk e po bn pr interesa personale, por pr shkak se zona e tij nuk ka marr asnj investim.”Edi Rama sht mosmirnjohs, sht bukshkelur pr mua dhe pr gjith ata q votuan n Shkodr dhe ky do ta shoh edhe n zgjedhje lokale”, tha Doshi.

Deputeti i Shkodres tha se nuk do te iki nga Partia Socialiste, duke mohuar n kt mnyr zrat se nj dit m par ai eshte takuar me ish-kreun e demokrateve, Sali Berisha.”Nuk kam lidhje me zotin Berisha. Edi Rama e di shum mir q edhe Berisha dhe Topalli nuk kan fituar luft me mua, jo m Edi Rama. Lufta brenda llojit sht si kanceri q nuk gjen shrim”, tha Doshi.

Doshi konfirmoi qndrimin e tij n grupin parlamentar socialist por paralajmroi trmet n maxhoranc. Qendrimi i Rames erdhi pas zerave per zyrtarizimin e candidatures per kreun e bashkise se Shkodres. Burime nga kryeministria bejne te ditur se Keti Bazhdari do te jete kandidatura e se majtes per bashkine e Shkodres. Ky fakt dhe te tjera pakenaqesi nuk jane pertypur nga deputeti Doshi I cili ka leshuar lum akuzash ndaj kryeministrite Rama.

Pas Tom Doshit kunder kryeministrite Edi Rama po del edhe kryekomunari Besnik Brahimi. Qeverine Rama po e cileson si qeveri mashtruese dhe te pabese, ndersa ndihet I zhgenjyer prej ketij kryeministri cili sipas Brahimit nuk meriton asnje vote. Tashme zerat kunder qeverise Rama jane shtuar pas deklarates se deputetit socialist Tom Doshit. Besnik Brahimi eshte kryekomunari socialist q I ka dal kundr kryeministrit Rama dhe partis socialiste t cilt sipas kryetarit t komuns I kan tradhtuar edhe pse jan votuar nga kjo zon. Ndrkoh deri m tani nuk ka asnj reagim nga selia roza n Shkoder mbi kto deklarata.

Lexoni dhe kete

PS SHKODËR MBLEDHJE PËR TË AFRUAR SA MË SHUMË GRA NË PARTI

Partia Socialiste dega Shkodër ka organizuar një mbledhje, ku në fokus ishte përcjellja e mesazhit …