Friday , 3 December 2021

Tom Doshi: Koha per ndryshim ne qeveri

Si nj dit m par n mbledhjen me dyer t mbyllura t grupit t PS-s, deputeti socialist Tom Doshi ngriti srish zrin kunder mozharances qeverisese duke shprehur paknaqsit n lidhje me punn e ministrave, por tashm para medias.

Gjate dites se marte ku u zhvillua mbledhja e grupit parlamentar te se majtes Doshi shprehu paknaqsi pr punn e disa ministrave t ekzekutivit, duke prmenduar edhe emra konkret. Sipas deputetit t qarkut t Shkodrs, deputett prdoren vetm pr fushat elektorale dhe m pas anashkalohen. Disa ministra nuk i hapin telefonin deputtve. prdoren vetm pr fushat elektorale, msohet t jet shprehur Doshi. Burimet than, se pas fjals s Doshit, nuk ka pasur ndrhyrje nga asnj deputet tjetr.

E nderkohe media online gjate dites se sotme kane publikuar faktin se Keti Bazhdari duket se do te jete nje nga emrat e pare per te cilet Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Kuvendit Ilir Meta kane rene dakort per ti kandiduar ne zgjedhjet vendore te 21 Qershorit. Bazhdari do te kandidoje per Bashkine e Shkodres dhe eshte propozuar nga Partia Socialiste. Por nese do te jete e vertete pritet qe te kete reagime nga deputetet socialiste te qarkut Shkoder mes tyre edhe Tom Doshi. Ky I fundit ne nje takim me ministrine Veliaj riperseriti faktin se kandidati vendor per zgjedhjet e 21 Qershorit do te zgjidhej nga baza dhe jot e emerohej nga qendra.

Lexoni dhe kete

PS SHKODËR MBLEDHJE PËR TË AFRUAR SA MË SHUMË GRA NË PARTI

Partia Socialiste dega Shkodër ka organizuar një mbledhje, ku në fokus ishte përcjellja e mesazhit …