Thursday , 15 April 2021

Tom Doshi: Meta ka urdheruar vrasjen time e te Mhill Fufit

Eshte propozuar perjashtimi i Tom Doshit nga grupi parlamentar i Partise Socialiste. Ai ka lene mbledhjen perpara se te jepej vendimi, duke bere akuza te forta ndaj Kryeministrit Rama. Doshi tha se tashme Rama ka tutor Ilir Meten. Doshi deklaroi gjithashtu, se Meta ka urdheruar vrasjen e tij dhe deputetit te PD-se, Mhill Fufi.

Tom Doshi:Nuk prita votimin, por dihet se kur vendos kryetari ato t tjert nuk kan faj. Ia bra t qart se kush sht pas tij dhe pr far e bn ai kt pun. Rama sot ka nj tutor q quhet Ilir Meta i cili ka paguar lek dhe ka urdhruar t m vrasin mua dhe Mhill Fufin. Ka 5 muaj q ia kam br t qart edhe vet Ilirit, kryeprokurorit, Edi Rams, kryeprokurorit t Krimeve t Rnda.

Kam informuar senatin amerikan pr kt pun. Ia bra t qarta Edi Rams edhe pr 21 janarin dhe pr t gjitha gjrat.

Gazetari: Cfar provash keni?

Tom Doshi:Prova sht, se personi q ka marr prsipr t kryej kt akt sht takuar edhe me ministrin Tahiri.

Gazetari: Dispononi ndonj video?

Tom Doshi:Patjetr t gjitha i disponojm

Gazetari: Cila do t jet e ardhmja juaj

Tom Doshi:Nuk dal prej politiks. Ia bra t qart edhe Edi Rams. Nuk shkoj tek asnj parti tjetr. Po qe nevoja jam n gjndje t krijoj nj parti t re dhe do t dal me 60 kandidat n t gjith Shqiprin.

Ora 13: 20Deputeti i Shkodrs Tom Doshi mbrrin n selin e PS-s pr t marr pjes n mbledhjen e grupit parlamentar e cila sot drejtohet nga vet kryeministri Rama.

Nuk jam i shqetsuar pr vendimin e grupit u ka thn ai gazetarve t mbledhur para selis s PS-s, informon Klementina Cenkollari.

Tom Doshi mbrriti disa minuta m von nga ora 13:00 kur ishte planifikuar t niste mbledhja me dyer t mbyllura.
Pas prfundimit t mbledhjes s grupit kuvendor socialist, erdhi dhe reagimi i deputeit t PS-s, Ben Blushi.Kjo sht nj damk pr Partin Socialiste.Ishte historia e dy shokve t ngusht, e cila u ndrpre pr asrye q nuk i di. Rama duhet ta kishte menaxhuar m mir nj situat t till, u shpreh Blushi.

Lexoni dhe kete

MEDIU: RAMA DO QË SHQIPTARËT TË LARGOHEN NGA SHQIPËRIA

Kreu i PR, Fatmir Mediu, ka zhvilluar një takim me shtabin elektoral në Tiranë. Mediu …