Thursday , 1 October 2020

TOPALLI AKUZA KREUT TE OSHEE- se PER LARGIME NGA PUNA

Ish- Kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka hedhur akuza te drejtperdrejta ndaj drejtorit te ri te Operatorit te Shperndarjes se Energjise elektrike njesia- Shkoder Xhevat Mollca.

Nepermjet nje statusi ne rrjetin social Facebook Topalli thote se Drejtori Mollca ka paralajmeruar se do te shkarkoje nga puna 25 punonjes ne kete institucion.

Teksa njeri prej tyre ishte Ferid Rama i cili si pasoje e shkarkimit nga puna pesoj infarkt duke nderruar jete. Topalli me tej ngushellon familjen Rama per humbjen e njeriut te tyre te dashur.

Lexoni dhe kete

BASHA THIRRJE RAMËS: ZBATO PLANIN E PD PËR RIMËKËMBJEN

Kreu demokrat, Lulzim Basha, pas përfundimit të takimit me biznesin e vogël në një dalje …