Friday , 13 December 2019

TOPI: ARRESTIMI I DEPUTETEVE? FJALA, DREJTESISE!

Gjate vizites ne qytetin e Lezhes, Kreu I FRD- se Bamir Topi Topi foli për dekriminalizim e parlamentit, ndersa komentoi edhe arrestimin e deputeteve Mark Frroku dhe Tom Doshi.

Sipas Topit per kete ceshtje duhet te flase vetem drejtesia.

Në këtë takim parelektoral ku u bë edhe rikonfirmi në krye të FRD në Lezhë Gjergj Ivanaj,Topi tha se kjo forcë politike është hapur për koalicion duke përjashtuar partine demokratike, por nëse nuk gjehet konsensu kjo parti mund të dalë e vetme

Lexoni dhe kete

“8 DHJETORI, DITA E RINISË”, BASHA: TË ÇLIROJMË SHQIPËRINË NGA KTHETRAT E KORRUPSIONIT

Kreu i PartisĂ« Demokratike, Lulzim Basha, e kujton ndryshe kĂ«tĂ« 8 Dhjetor, teksa vendi ndodhet …