TRAFIK I RENDUAR NE FUSHE-KRUJE

Levizja në aksin Mamurras-Fushë Krujë dhe në drejtim të Vores është shoqruar me trafik të rënduar pasditen e së merkures. Radha e automjeteve arriti deri në 12 km, duke sjellë mjaft probleme për udhetaret të cilët kanë qëndruar deri në 3 orë të bllokuar në rrugë.

Trafiku ka nisur që prej oreve të drekes e ka vijuar deri në oret e vona të mbrëmjes së kaluar. Shkak trafikun e rënduar janë bërë punimet që po realizohen në rikonstruksionin e urës së zezes në Fushë-Krujë.

Për këtë policia rrugore ka kërkuar mirekuptimin e drejtuesve të mjeteve që lëvizin në këtë segment rrugor, ndërsa ka garantuar se do të ketë prezence të shtuar të policisë përgjatë këtyre diteve për të normalizuar lëvizjen e automjeteve.

Lexoni dhe kete

KATASTROFAT NATYRORE, TAKIM SHQIPËRI – MALI I ZI

Katastrofat natyrore kanë bërë bashkë në një takim përfaqësues të Shqipërisë dhe Malit të Zi, …