Monday , 11 December 2017

TRAFIK I RENDUAR NE DALJE TE QYTETIT TE SHKODRES

Te levizesh ne rruget e qytetit te Shkodres ne keto dite te para te muajit Gusht ka qene dhe vijon te jete teper e veshtire. Por, situata veshtiresohet me shume ne hyrje-daljet e qytetit te Shkodres. Rradhe te gjata jane krijuar edhe kete te Merkure ne afersi te Ures se Bahcallekut dhe Ures se Re te Bunes. Pamjet e deshmojne nje fakt te tille.

Rradhet e gjata krijojne problem serioz edhe per ambulancen apo per zjarrefikset, qe bllokohen shpesh here mes trafikut. Nje tjeter problem jane edhe pjesetaret e komunitetit rom qe vijojne te dalin neper rruge duke lypur para. Kesisoj, drejtuesit e automjeteve pervec se detyrohen te presin per disa minuta ne rradhe perballen edhe me nje fenomen te tille.

Ajo qe duhet theksuar eshte se trafiku i renduar krijohet vetem nga automjetet qe duan te dalin nga qyteti i Shkodres. Pasi, krejt e kunderta ndodh me automjetet qe hyjne ne Shkoder. Ne kete korsi nuk krijohet aspak trafik dhe qarkullimi i atuomjeteve vijon normalisht.
Trafiku i renduar behet ne oret e paradites, nga ora 09:00 deri ne oren 13:00 dhe gjate pasdites nga ora 18:00 deri ne oren 23:00. Prandaj, qytetaret duhet te marrin masa per te shmangur keto orare, nese nuk duan te qendrojne ne rradhe te gjata per te shkuar ne destinacionin e tyre.

Lexoni dhe kete

MINISTRJA E DREJTESISE INSPEKTON BURGUN E REÇIT

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj e shoqëruar nga deputeti I Partisë Socialiste Luan Harusha dhe  …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin