Wednesday , 17 January 2018

TRAFIKONIN 45 KG MARIJUANË, NË PRANGA DY SHQIPTARË

Policia italiane ka arrestuar në flagrancë 3 persona, dy shqiptarë e një italian, me akuzën e trafikut të drogës të tipit marijuanë.

Të arrestuarit janë shqiptarët Viktor Dalipaj 42 vjeç, Arsen Hoxha 36 vjeç dhe italiani Giuseppe Russo 40 vjeç.

Në bordin e dy atomjeteve të tipit Mercedes Class A, ku udhëtonte italiani e BMË ku udhëtonin dy shqiptarët me një sistem stafetë po transportonin në territorin siçilian rreth 45 kg marijuanë.

Marijuana u gjet e konfeksionuar në 10 pako në një vend të fshehur në makinën e italianit Giuseppe Russo.

Të tre të arrestuarit me dy automjetet dhe sasinë e drogës do të udhëtonin me tragetin e linjës Villa San Giovanni-Messina.

Ata u ndaluan në autostradë para mbërritjes në port dhe aktualisht ndodhen në burgun e Katanias në pritje të procesit hetimor.

Lexoni dhe kete

HETIMI PER ATENTATIN ME BOMBE NE RUS TE SHKODRES

Ende asnje të dyshuar për atentatin me bombë të së shtunes ndaj Lulzim Kullës, pavarësisht …