Thursday , 14 November 2019

TRAFIKU I RENDUAR KETE TE DIELE NE HYRJE TE QYTETIT

Kjo eshte pamja qe ka ofruar Shkodra kete te diel. Edhe kt sezon turistik, Shkodra duket e destinuar t vuaj trafikun kaotik q paralizon me minuta t tra hyrje daljen n qytet. U shpresua q riparimi i Urs s Bahallekut dhe rrugs hyrse t jepte efekte pozitive, por nuk po ndodh keshtu.Radh te gjata dhe pritje pa fund pr ata qe duan ti drejtohen kryeqytetit, plazhit te Velipojs apo piks s kalimit kufitar t Muriqanit.

N kt situat t rnduar n t gjith rrugn ishin t pranishm vetm 2 polic, N pamundesi pr t menaxhuar t plot situatn, ata orientonin trafikun kaotik n kt pik kritike. Por ajo q sht me e uditshme n gjith kt kaos t krijuar kt t DIEL sht jo vetm neglizhenca totale e policis rrugore, por edhe e pushtetit vendor.

 

Ndonse sht nj situat q prsritet do vit, askush nuk shihet te studioj n detaje shkakun e krijimit t gjith ketij trafiku dhe t propozoj nje projekt konkret n Ministrin e Transportit. Gjasat tregojn q edhe kt ver ky kaos do t jete i pandar me hyrjen e qytetit, ndrsa t gjitha institucionet vijojn t flen gjum, pasi pasojat i vuajn qytetart.

Lexoni dhe kete

PROBLEMATIKAT NË QARKUN SHKODËR

Data 20 nëntor është vonë për të grumbulluar kripën në zonat me risk për problematika …