TRAFIKU I RENDUAR KETE TE DIELE NE HYRJE TE QYTETIT

Kjo eshte pamja qe ka ofruar Shkodra kete te diel. Edhe kėtė sezon turistik, Shkodra duket e destinuar tė vuajė trafikun  kaotik qė paralizon me minuta tė tėra hyrje – daljen nė qytet. U shpresua qė riparimi i Urės sė Bahēallekut dhe rrugės hyrėse tė jepte efekte pozitive, por nuk po ndodh keshtu.Radhė te gjata dhe pritje pa fund pėr ata qe duan ti drejtohen kryeqytetit, plazhit te Velipojės apo pikės sė kalimit kufitar tė Muriqanit.

Nė kėtė situatė tė rėnduar nė tė gjithė rrugėn ishin tė pranishėm vetėm 2 policė, Nė pamundesi pėr tė menaxhuar tė plotė situatėn, ata orientonin trafikun kaotik nė kėtė pikė kritike. Por ajo qė ėshtė me e ēuditshme nė gjithė kėtė kaos tė krijuar kėtė tė DIEL ėshtė jo vetėm neglizhenca totale e policisė rrugore, por edhe e pushtetit vendor.

 

Ndonėse ėshtė njė situatė qė pėrsėritet ēdo vit, askush nuk shihet te studiojė nė detaje shkakun e krijimit tė gjithė ketij trafiku dhe tė propozojė nje projekt konkret nė Ministrinė e Transportit. Gjasat tregojnė qė edhe kėtė verė ky kaos do tė jete i pandarė me hyrjen e qytetit, ndėrsa tė gjitha institucionet vijojnė tė flenė gjumė, pasi pasojat i vuajnė qytetarėt.

Lexoni dhe kete

NDIKIMI I PANDEMISƋ NƋ ZONAT E MBROJTURA

Pandemia Covid-19 ka krijuar probleme sidomos tek turizmi. Natyrisht janĆ« prekur edhe zonat e mbrojtura. …