Monday , 26 October 2020

TRAFIKU I RENDUAR, BLLOKOHET EDHE PERFAQESUESJA E SPANJES

Perfundimi i ndeshjes mes Shqipris dhe Spanjs, ka “paralizuar” trafikun ne qytetin e Shkodres. Pas humbjes me spanjollet, tifozet nga qytetet e tjera t Shqiprs, Kosova por edhe Maqedonia kane nisur te largohen menjehere nga qyteti i Shkodres, kjo ka shkaktuar jo pak vonesa n lvizjen e automjeteve, ndrsa policia pr lehtsimin e qarkullimit ka bllokuar plotsisht hyrjen n Shkoder duke br q t jen 4 korsi n dalje. E pavarsisht ksaj rradhet nuk kan munguar. Ashtu sic shihet edhe ne pamje, ne dalje te qytetit jane krijuar rradhe te gjata te automjeteve.

Radhes nuk I ka shptuar as autobuzi i ekipit t Spanjs.
Nj situat e till n qytetin e Shkodres prsritet sa her q n Shkoder zhvillohen ndeshje ndrkombetare ndrsa tifozve u duhet t presin pr or t tra pr t dal nga metropolis verior.

Lexoni dhe kete

VJERDHA: TË HËNËN RIKTHEHEM NË PUNË

Nga e hëna, Fuat Vjerdha do të kthehet në krye të Gjykatës së Apelit të …