Thursday , 24 September 2020

TRAJNERI MALAZEZ I VOLEJBOLLIT LARGOHET NGA SHKODRA

Trajneri malazez I ekipit t volejbollit t femrave t Vllaznis Nebojsha Grabrz ka dhn dorheqjen nga drejtimi I ktij ekipi. Mosmarrveshjet me trajneren tjetr t ktij ekipi Sadije Gogajn, ka br q ai t mos e vazhdoj m punn e tij dhe t largohet andej nga ka ardhur. Dika e pakuptimt megjithat ky sht realiteti. Grabrz kishte ardhur n fillim t shtatorit n Shkodr me iden pr t futur disa gjra t reja tek ky ekip por nuk ia doli ta onte deri n fund. Ka qen drejtori I Sportklub Vllaznia, ish- volejbollisti Mark Kroqi, ai q ka dashur tI jap nj impuls ktij ekipi megjithat edhe prpjekjet e tij dshtuan.

Mosmarrveshjet n mes dy trajnerve kan sjell arjen edhe t ekipit. Nga sa merret vesh, t paktn katr vajza pjestar t ktij ekipi, nuk u plqen puna me trajneren Gogaj dhe prandaj kane braktisur stervitjen dhe kjo ka krijuar nj tjetr problem I cili ende nuk po gjen zgjidhje as nga drejtuesit e klubit. Nj situat e vshtir q vjen pikrisht pas javs s par t kampionatit.

Madje, n ndeshjen e par t tij, at t luajtur ndaj Partizanit, kto katr vajza e braktisn ndeshjen dhe prandaj Vllaznia e humbi at me rezultatin e pastr 3-0. Se si do t rrjedhin ngjarjet askush nuk e di. Mbase drejtuesit e klubit do t krkojn nj trajnere tjetr pr kt ekip ngaq edhe malazezi Grabrz nuk kthehet m, por ekziston edhe mundsia q vajzat t cilat nuk jan dakord me trajneren Gogaj, t zgjidhin mosmarrveshjet me t dhe tI kthehen strvitjes. Dika absurde q vjen pikrisht n momentin kur kampionati ka nisur dhe n vend q Vllaznia t mendoj t bj nj paraqitje sa m t mir, I duhet t mendoj m par pr zgjidhjen e ktyre problemeve.

Lexoni dhe kete

FUTBOLLI SHQIPTAR SËRISH NË BOJKOT, LIGA E VENDOSUR

Për të dytën javë me rradhë, futbolli shqiptar vazhdon të bojkotojë kampionatet dhe kështu ka …