Wednesday , 2 December 2020

TRAJNERI SPANJES: RESPEKTOJME KUQEZINJTE, POR NUK I KEMI FRIKE

Julen Lopetegui, trajneri i Spanjs, s bashku me mesfushorin Thiago Alcantara dhe portierin De Gea doln n konferencn pr mediat nj dit para ndeshjes q do t zhvillohet n Loro Borii ndaj Shqipris.
Duket se pr spanjollt mbetet uditrisht problem gjendja e fushs. Pr kt erdhi edhe nj pyetje nga ana e nj prej gazetarve spanjoll pr trajnerin. Megjithat, Lopetegui nuk dha nj prgjigje konkrete, duke thn se tashm sht prcaktuar q ndeshja do t luhet n at stadium dhe ekipi duhet t jap maksimumin pr t arritur rezultat.

Pr sa i prket kombtares kuqezi, trajneri i spanjollve u shpreh se e respekton kundrshtarin, por nuk ka frik nga ai.

Nuk kemi frik nga Shqiperia, por e respektojm si skuadr. Ata jan rritur shum gjat viteve t fundit dhe kt e treguan edhe n Euro 2016, por edhe gjat eliminatoreve t saj, ku arritn n ndeshjen e par t fitonin n transfert ndaj Portugalis, tha ai.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U19 FITON 5 – 0 “DERBIN” ME KF SHKODRA

Vllaznia U19 vijon të fitojë në kampionat dhe të kryesojë me meritë renditjen edhe pas …