Thursday , 29 October 2020

TRE BOKSIERET E VLLAZNISE, PARAQITJE TE MIRA NE PEJE

Tre boksierėt e Vllaznisė kanė bėrė njė paraqitje shumė tė mirė nė turneun ndėrkombėtare tė zhvilluar fundjavėn qė shkoi nė Pejė tė Kosovės. I emėrtuar “Epopeja e Dukagjinit”, nė kėtė turne kanė marrė pjesė tė gjithė boksierėt mė tė mirė tė Kosovės, tė Maqedonisė por edhe tre boksierė tė ekipit tė Vllaznisė sė Shkodrės tė drejtuar nga trajneri Zef Gjoni. Ata kanė bėrė njė paraqitje shumė tė mirė madje boksieri Rexhildo Zeneli jo vetėm ka zėnė vendin e parė nė peshėn e tij por ka marrė edhe kupėn e boksierit mė teknik tė turneut. Zeneli ka konkurruar nė peshėn 60 kilogramė dhe ka fituar me rezultatin 3-0 me boksierin kosovar Vranovci.

Ndėrkohė boksieri tjetėr Arjon Kajoshi ka bėrė njė paraqitje shumė tė mirė nė peshėn 75 kilogramė teksa pėrballė ka patur boksierin kosovar Elezaj. Ndonėse sportisti I Vllaznisė ka dominuar nė tė gjitha drejtimet ndaj kundėrshtarit, ēuditėrisht gjyqtaria e ka mbyllur nė barazim 1-1 kėtė takim. Boksieri tjetėr shkodran Izmir Alija, ndonėse shumė I ri nė moshė, ka boksuar nė mėnyrė tė shkėlqyer ndaj kosovarit Delijaj dhe nė fund ndonėse e ka humbur ndeshjen, ėshtė vlerėsuar nga gjyqtaria me njė kupė tė veēantė duke e pėrzgjedhur kėtė takim si mė tė bukurin e aktivitetit.

Kėsisoj paraqitja e tre boksierėve tė Vllaznisė nė kėtė turne nė Pejė mund tė konsiderohet shumė e mirė ndėrkohė qė tashmė ekipi shkodran do tė pėrgatitet pėr Memorialin e 12-tė ndėrkombėtar qė do tė nisė mė datė 15 prill nė Shkodėr.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA PREZANTON 8 BLERJE PARA ā€œCHAMPIONSā€

Plot 8 futbolliste tĆ« reja i janĆ« bashkuar kohĆ«t e fundit VllaznisĆ«. BĆ«het fjalĆ« pĆ«r …