TRE FUTBOLLISTĖ TĖ HUAJ NUK E KALOJNĖ TESTIN TEK VLLAZNIA

Nė mungesė tė gjetjes sė njė kundėrshtari pėr miqėsore, ekipi I Vllaznisė ka zhvilluar paraditen e sė shtunės nė njė ndeshje kontrolli Brenda familjes. Kėtė ndeshje e kanė ndjekur edhe drejtuesit mė tė lartė tė klubit shkodran pasi ka qenė me interes njė gjė e tillė ngaqė vetėm njė javė mė pas kuqeblutė do tė zbresin nė fushė pėr tė zhvilluar ndeshjen e parė tė kampionatit, atė ndaj Teutės.

Nė ndeshjen e sotme, ėshtė vėrejtur njė pėrkushtim I madh I futbollistėve, si  tė formacionit tė parė ashtu edhe atij rezervė. Nė kėtė takim janė aktivizuar edhe disa futbollistė qė ishin nė provė, si shqiptaro- amerikani Dedvukaj, njė mesfushor malazez,  kosovari Salihi dhe sulmuesi ganez Akurud. Nga kėto futbollistė duket se pėr momentin provėn e ka kaluar vetėm njė mesfushor malazez e po ashtu edhe kosovari Lushtaku do tė vazhdojė tė jetė sėrish pjesė e ekipit ndėrsa futbollistėt e tjerė do largohen ngaqė nuk kanė bindur stafin teknik.

Ndeshja e sotme e kontrollit ėshtė fituar 2-1 nga ekipi I parė pėr tė cilin kanė shėnuar Lushtaku dhe Shtubina ndėrsa pėr formacionin e dytė ka shėnuar mbrojtėsi Ruēi. Duhet thėnė se tė gatshėm pėr kėtė ndeshje nuk kanė qenė disa prej futbollistėve qė janė tė dėmtuar megjithatė Vllaznia tashmė duket se po bėhet gati pėr startin e kampionatit teksa ka krijuar njė ansambėl simpatik me tė cilin do tė synojė tė bėjė njė paraqitje sa mė tė mirė.

Lexoni dhe kete

RUDI VATA ANALIZON SEZONIN E KATEGORISƋ SUPERIORE

Tirana u bĆ« kampione nĆ« momentin qĆ« Egbo u bĆ« trajner i kĆ«saj skuadre. KĆ«shtu …