TRE TE PLAGOSUR NGA AKSIDENTI NE DOBORAÇ

Njw 72 vjecar ndodhet nw gjwndje tw rwndw pwr jetwn ndersa dy tjerw kanw pwsuar dwme fizike wshtw ky bilanci i aksidentit tw ndodhur në aksin rrugor Shkodër-Koplik në vendin e quajtur ish SMT Dobraç,  kur një motorrçikelwt është perplasur me një biçiklete, si pasojë ka mbetur i demtuar rëndë drejtuesi i motorrit Gj. P. 72 vjeç banues në Malësi e Madhe i cili ndodhet ne Spitalin Rajonal Shkodër.

Si dhe kanë mbetur të dëmtuar të cilët janë jashtë rrezikut për jetën shtetesja L. P. 62 vjeçe pasagjere në motorr (bashkeshortja) dhe drejtuesi i biçikletës R. Q. 65 vjeç banues në Dobraç Shkodër, ku po marrin mjekimin e nevojshëm në Spitalin Rajonal Shkodër. Nga sa mwsohet nga ana e grupit hetimor ka qenw tentativa e drejtuesit tw motorrcikletws qw tw shmang pwrplasjen me bicikleten e cila ishte duke udhwtuar nw drejtim tw Shkodrws por manovra e gabuar e drejtuesit tw motorcikletws ka cuar deri nw pwrlasje. Ku pwr pasojw mbeten tw dwmtuar tre shtetas.

Lexoni dhe kete

JA ÇFARE NDODH MES DY AUTOMJETESH NE AKSIN SHKODER – LEZHE

Shkoder Informacion Paraprak Më datë 28.06.2018, ora 16:20, jemi njoftuar se ne aksin rrugor Shkoder-Lezhe, …