Saturday , 24 October 2020

TREGTART E SHPENDVE, AKUZA NDAJ INSPEKTORVE T BASHKIS

Pas kroniks s Tv Rozafa pr situatn n tregun e Rusit, ka ardhur reagimi i menjhershm nga tregtart e shpendve t gjall, t cilt thon se inspektort e Bashkis Shkodr, po veprojn me dy standarde. Sipas tyre, ata jan t vetmit q largohen nga vendi ku shesin si dhe u sekuestrohet malli, pavarsisht se n rrug gjenden dhjetra tregtar t peshkut dhe produkteve ushqimore.

Nga ana tjetr, inspektort e Bashkis Shkodr, nuk japin shum shpjegime duke ia ln prgjegjsin njri tjetrit.

Situata e tregjeve n qytetin e Shkodrs vijon t mbetet problematike. Q nga muaji gusht i vitit 2015, Bashkia Shkodr ka zhvilluar vetm nj fushat masive pr lirimin e hapsirave publike, ndrsa sot, gjendja vijon t mbetet e njjt. Tregtart q shesin dhe karriget e lokaleve q e ushtrojn aktivitetin e tyre n trotuare, jan kthyer n nj problem shqetsues pr lvizjen e qytetarve n hapsirat publike.

Lexoni dhe kete

NIS PUNA PËR RIKONSTRUKSIONIN E RRUGËS “MYZYRAJ” NË DOBRAÇ

Ka nisur puna për rikonstruksionin e rrugës “Myzyraj” në Dobraç të Njësisë Administrative Rrethina, faza …