Tuesday , 21 November 2017

TREGU NE ZONEN E RUSIT JASHTE ÇDO FUNKSIONI!

Tregu i Merkates ne zonen e Rusit nuk ploteson as kushtet me minimale te tregtimit. Jane vete tregtaret e ketij tregu qe e pranojne nje fakt te tille. Ato shprehen per Tv Rozafa se nuk po merret asnje mase per rregullimin apo sistemimin e tregut. Problem eshte shitja e produkteve te tyre, pasi qendrojne gjate dites mes pluhurit dhe baltes, nderkohe edhe tregu i ri i ndertuar ne kete zone eshte jashte funksionit.

Pavaresisht premtimeve nga Bashkia Shkoder per nderhyrje dhe sistemim te tregjeve, situata vijon te mbetet e njejte. Si rrjedhoje, duke pare mos-funksionimin e tregjeve, tregtaret detyrohen te dalin te shesin edhe ne trotuare.

Lexoni dhe kete

PROJEKT-BUXHETI 2018, BY-PASS-i DHE VLLAZNIA

Projekt-buxheti i 2018-tes i Bashkise Shkoder vijon te jete ne qender te diskutimeve. Por, per …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin