TROFE PËR TË NDERUAR LUIGJ PREÇIN DHE AVNI SHABANIN

Gazetarët sportivë të Shkodrës, Tiranës dhe të Prishtinës janë mbledhur në Shkodër për të nderuar dy figura të njohura të gazetarisë të ndarë nga jeta kohët e fundit, fotoreporterin e njohur Luigj Preçi dhe gazetarin Avni Shabani.

Për këtë arsye, është zhvilluar një kupë me emrin e tyre, kupë në të cilën kanë marrë pjesë gazetarët e Shkodrës, ato të TV Klanit, Ora News dhe Radio Kosovës. Ndeshjet kanë qenë shumë interesante dhe në fund, pas gjuajtjes së penalltive, trofeun e fituesit e ka marrë ekipi i TV Klanit.

Pas përfundimit të ndeshjeve është zhvilluar edhe ceremonia për të nderuar këto dy figura të gazetarisë teksa kanë qenë të pranishëm familjarët e tyre, por edhe shumë personalitete të medias dhe jo vetëm.

Në emër të familjarëve të Luigj Preçit, fotoreporterit të njohur që u nda nga jeta vetëm pak kohë më parë dhe që origjinën e tij e ka nga Shkodra, ka folur vëllai i tij, komentatori i njohur Rrok Preçi.

Gazetarët sportivë në këtë mënyrë edhe njëherë tjetër treguan se nuk harrojnë për asnjë moment të nderojnë kolegët e tyre dhe kjo është gjëja më e mirë që i bashkon ata si askush tjetër.

Lexoni dhe kete

BASKETBOLL/ VLLAZNIA MUND TEUTËN 90 – 71

Basketbollistët e Vllaznisë kanë bërë një paraqitje të shkëlqyer në finalen e dytë ndaj Teutës, …