Friday , 24 January 2020

Tronditet Shkodra, 2 te vrare dhe 1 i plagosur!

Dy persona jan vrar me arm zjarri dhe nj tjetr sht plagosur rnd mesditn e s shtuns n lagjen Dudas t qytetit t Shkodrs.Viktimat Edmond Batra 40 vje dhe Edmir Alia 37, ndrsa i plagosur ka mbetur nipi i ktij t fundit, 20-vjeari Amarildo Pirana.Pr momentin jan ende enigm autort dhe shkaqet e ksaj ngjarjeje t rnd.

Nga hetimet e deritanishme rezulton se dy viktimat dhe i plagosuri po qndronin n kmb pran rrugs kryesore, n afrsi t nj lavazhi, kur fare pran tyre sht afruar nj motor sportiv n t cilin udhtonin dy persona me skafandra. Nj prej tyre ka zbritur nga motori dhe ka hapur zjarr me nj arm automatike, duke ln t vdekur n vend Edmond Batrn, ndrsa shtetasi Edmir Alia ka ndrruar jet gjat transportit pr n Spitalin Rajonal t Shkodrs.Personi i tret q ndodhej me dy viktimat, Amarildo Pirana ka marr plag t rnda por q nuk prbjn rrezik pr jetn.

Policia ka shoqruar punonjsit e lavazhit dhe ata t piks s karburantit ku ka ndodhur krimi pr t msuar m shum mbi ngjarjen.Ndrkoh q n cilsin e provs materiale jan sekuestruar rreth 20 gzhoja automatiku. Burime pran grupit hetimor pohojn se viktimat jan persona t njohur pr policin, pasi kan preedent penal dhe hetimet jan prqendruar n pistn e nj ekzekutimi t organizuar ku shnjestr mund t ket qen njri nga dy viktimat.Dy viktimat njiheshin dhe kishin miqsi njeri me tjetrin.

Lexoni dhe kete

DIGJET MAKINA E GARDIANIT TE BURGUT TE SHENKOLLIT

Një automjet në pronësi të një gardiani të burgut të Shënkollit është djegur gjatë natës …