Breaking News

TUFI: NUK ARRITA TA KUPTOJ DOT “DIVORCIN” ME SMAJLAJN

“Divorci” në mes kampionit të Europës në atletikë Izmir Smajlaj dhe trajnerit të tij Vildan Tufi, tashmë është zyrtar dhe është konfirmuar nga ana e këtij të fundit mbrëmjen e së hënës kur ka qenë i ftuar në emisionin “Sport Arena” në televizionin Rozafa. Trajneri Tufi ka shprehur keqardhjen për këtë gjë dhe njëkohësisht ka akuzuar presidentin e Federatës Gjergj Ruli për ndërhyrjen në këtë çështje.

Të ftuar në këtë emision kanë qenë edhe Mjeshtërja e Madhe, trajnerja e basketbollit Xhuli Shestani, specialisti i gjykimit Mhill Shkëmbi dhe trajneri i futbollit të femrave të Vllaznisë Nikolin Leka. Ata kanë diskutuar për sportet e basketbollit dhe futbollit duke trajtuar tema dhe problematika të ndryshme.

Lexoni dhe kete

KAJOSHI & VJERDHA: SYNOJMË MEDALJE NË LOJËRAT MESDHETARE

Përgatitjet e kombëtares shqiptare të boksit tashmë kanë marrë fund dhe mëngjesin e së shtunës …