Saturday , 24 October 2020

“TURQIA MBESHTET ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE BE”

Republika e Turqisë mbështet Shqipërinë dhe vendet e Ballkanit për anëtarësimin e tyre në Bashkimin Europian. Kështu u shpreh nga Shkodra ambasadori turk në Shqipëri Ahmet Murat Yoruk. Ai tha se Turqia ka qenë mbështetësja kryesore për anëtarësimin e Shqipërisë në NATO.

Deklaratat e ambasadorit turk erdhën gjatë një aktiviteti përkujtimor dhe ekspozite të organizuar nën përkujdesin e ambasadës së Republikës së Turqisë në Tiranë; me rastin e përvjetorit të lindjes dhe vdekje së poetit Mehmet Akif Ersoy.

Lexoni dhe kete

BUXHETI I VITIT 2021, PD AKUZA NDAJ RAMËS

Partia Demokratike ka reaguar edhe për buxhetin e vitit 2021, ku akuzohet se ka në …