TV ROZAFA DHE RADIO MOTIV NE FAMILJEN KUJDESTARE PRELA

Maratona “Dhuro për jetimet” e organizuar nga TV Rozafa dhe Radio “Motiv” ka mbërritur edhe në familjes Prela në Shkodër. Vitore Prela e cila 8 vite më parë ka humbur bashkëshortin e saj, jeton në një shtëpi me qëra në Mahallen e re së bashku me dy vajzat Brisilda 10 dhe Artjola 15 vjeçe. Përvec ndihmav në veshëmbathje TV Rozafa përmes dhurimeve bujare të qytetarëve të Shkodrës, Lezhës dhe Koplikut për këtë familje ka ndarë edhe një shumë monetare.

Vajzat janë të ndrotura ndërsa I pëlqejn lojërat, më e vogla Briselda shprehet se I pëlqen shumë loja me top.

Fëmijët duhet të gëzojnë sidomos ata të cilët jetojnë në kushte të vështira dhe kanë humbur më të afërmit e tyre. Rasti I familjes Prela në Shkodër është një nga ata. Ndërsa ata I gëzohen simbolikës së dhuratave që vijnë nga dashamirës dhe nga organizimi I TV Rozafa dhe Radio Motiv.

Lexoni dhe kete

MINISTRJA MANASTIRLIU, INSPEKTIM NË SPITALIN E LEZHËS

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, zhvilloi një inspektim në spitalin e Lezhës, teksa deklaroi se …