Monday , 11 December 2017

U SHKRUMBOHET BANESA, DY TE MOSHUAR JETOJNE NEN NJE PEME

Banesa u eshte shkrumbuar prej me shume se 1 jave dhe tashme jetojne ne qiell te hapur. Behet fjale per nje cift te moshuarish qe jetojne ne fshatin Rrash- Kullaj te Njesise Administrative Gruemire ne Bashkine Malesi e Madhe. Tahir dhe Laje Kuçi, 88 vjeç dhe 75 vjeçe nuk kane nje banese ku te strehohen, ndersa askush nuk eshte interesuar per keto dy te moshuar, te cilet jetojne ne kushte teper te veshtira. Ato kerkojne vetem nje banese per tu strehuar.

Pa ushqime dhe me uje te ruajtur prej ditesh, jetesa e ketyre dy te moshuarve natyrisht do te veshtiresohet se tepermi ne ditet ne vijim. Tv Rozafa ben apel per qytetaret, institucionet apo shoqatat e ndryshme qe ti vijne ne ndihme ketyre dy te moshuarve, qe zgjohen dhe flejne prej ditesh nen nje peme.

Lexoni dhe kete

MINISTRJA E DREJTESISE INSPEKTON BURGUN E REÇIT

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj e shoqëruar nga deputeti I Partisë Socialiste Luan Harusha dhe  …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin