Sunday , 25 October 2020

UEFA INSPEKTON PUNIMET N LORO BORII

Prfaqsues t UEFA-s kan qen sot n Shkodr, bashk me ato t Federats Shqiptare t Futbollit pr t inspektuar punimet q po bhen n stadiumin Loro Borii. Pr disa or me rradh, t ardhurit nga Zvicra, kan par do punim t br duke ln njkohsisht edhe detyrat pr at se far duhet br n t ardhmen n mnyr q t plotsojn t gjitha kushtet e ktij institucioni n mnyr q n t, t luhen pa problem ndeshjet ndrkombtare. Ai q ka folur dika n lidhje me kt vizit t t drguarve t UEFA-s, ka qen prfaqsuesi i Federats Shqiptare t Futbollit Arben Dervishaj, i cili ka ln vend edhe pr shpres n mosprishjen e shtpive rreth e qark stadiumit, gjithnj nse Bashkia gjen vend tjetr pr parkim.

Ndrkoh, i pyetur se kur mund t prfundoj stadiumi, Dervishaj ka dhn lajmin e mir se n fund t muajit maj gjithka do t jet gati.

Ajo q duhet par tashm sht t presim nse tashm do t mbaroj n kt afat apo jo stadiumi Loro Borii pr t cilin ka patur disa shtyrje megjithat e rndsishme sht t mbaroj tashm dhe sipas parametrave t duhur.

Lexoni dhe kete

SUAD LICI IKËN, BENJAMIN NAKU ADMINISTRORI I RI I VLLAZNISË

Suad Lici nuk është më administrator i Vllaznisë. Largimi i tij nga drejtimi i klubit …