UJERAT E ZEZA DALIN NE SIPERFAQE, ASKUSH NUK NDERHYN

Prej disa vitesh, banorët e rrugës “Gjon Buzuku” në lagjen “3 Heronjtë” të qytetit të Shkodrës vuajnë problemin e ujërave të zeza. Bllokimi i tubave ka sjell edhe daljen në sipërfaqe të këtyre ujërave. Banorët e zonës shprehen se situata është e padurueshme sidomos në verë dhe pavarësisht kërkesave të shumta askush nuk ka ndërhyrë për zgjidhjen e këtij problemi. Paguajmë të gjitha taksat, por nuk kemi as ujë të pijshëm shprehen ndër të tjera banorët.

Banorët bëjnë apel ndaj Bashkisë Shkodër që një situatë e tillë të zgjidhet sa më parë, pasi është shumë problem për dhjetëra familje që jetojnë në këtë zonë.

Lexoni dhe kete

NDOTJA E BREGDETIT NE KUNE-VAIN, JA ÇFARE KERKON PREFEKTI I QARKUT LEZHE

Prefekti i Lezhës Gjergj Prendi, i kërkuar policisë dhe prokurorisë që të thellojnë hetimet në …