Wednesday , 29 September 2021

UJSJELLS KANALIZIME SHKODR NDRHYN N LAGJEN 10 KORRIKU

Pas lajmit t publikuar n TV Rozafa pr bllokimin e tubacioneve t shkarkimit dhe daljen e ujrave t zeza n siprfaqe n lagjen 10 Korriku, e menjhershme ka qen edhe ndrhyrja e Ujsjells Kanalizimeve t Shkodrs. Punonjsit jan paraqitur mngjesin e s premtes, megjithse ndrhyrja ka qen e vshtir pr shkak t pusetave n zona private dhe ndrtimeve pa leje.

Specialisti Cuku u bri thirrje banorve q t bashkpunojn.

Ndrtimet pa leje gjat viteve t fundit si dhe mungesa e nj plani urbanistik ka br q shpeshher ndrmarrjeve q operojn n qytetin e Shkodrs mos tu ofrohen kushtet e prshtatshme pr ndrhyrje dhe ofrim shrbimi ndaj qytetarve.

Lexoni dhe kete

NIS PROÇESI MESIMOR NE 41 SHKOLLAT E LEZHES

8637 nxënës nisen këtë të hënë vitin e ri shkollor në Lezhë, nga të cilët …