Wednesday , 2 December 2020

UJESJELLESI I TROSHANIT, BANORET TAKOHEN ME KRYEBASHKIAKUN FRROKAJ

Ujsjellsi i ri i fshatit Troshan n Njesin Administrative t Blinishtit n Lezh nuk do t merret n dorzim nga Bashkia pa u furnizua me uje t pijshem t gjitha familjet ashtu si e parashikon projekti. Kjo ka qen deklarat e kryebashkiakut t Lezhs Fran Frrokaj gjat takimit q zhvilloj me nj prfasi t banorve t ktij fshati.

Sipas Frrokajt Bashkia do t ngreje nj grup pune pr t verifikuar mnyren e zbatimit t ktij projekti t rndsishem pr kt zon.

Pr ujesjellesin e ri t fshatit Troshan jan harxhuar afro 1 miliard leke, por vetm pak muaj pas prfundimit t ktij investimi banoret e ktij fshati ankohen se po vuajn srish mungesen e ujit t pijshem. Tashm me ndrhyrjen e Bashkis ky problem pritet q t marr zgjidhje n nj koh mjaft t shpejt.

Lexoni dhe kete

“SOT PËRBALLEMI ME SFIDA TË SHUMTA”

Sot përballemi me sfida të shumta, me goditje ndaj fesë tonë, siç janë edhe fushatat …