Thursday , 26 April 2018

ULJE REALE TAKSASH DHE RRITJE TE PUNESIMIT

Kandidatet per deputete partise demokratike ne qarkun e lezhes i kane vijuar takimet e tyre elektorale me banoret e lagjeve Sheher e Blloku i Drinit ne qytetin e Lezhes. Ata jane ndalur ne disa prej prioriteteve kryesore te republikes se re, duke u fokusuar krahas nderhyrjeve ne zonat respektive edhe ne fuqizimin e ekonomise.

Heqja e takses rama per karburantet si ulja e taksave ne nivelin 9 % sipas kandidatit Prec Zogaj do ti japin nje hov ekonomise qe do te nxise edhe rritje te numrit te te punesuarve. Programi i republikes se re dhe basha kryeminister jane zgjidhja e vemte per shqiptaret ka deklaruar kandidatja lindita metaliaj, duke shtuar se lezhjanet do ti japin fund me 25 qershor kesaj metode qeverisjet.

Lexoni dhe kete

KRYEMINISTRI EDI RAMA MBERRIN NESER NE SHKODER, ZBARDHET AXHENDA

Eshte zbardhur axhenda e vizitës së kryeministrit Edi Rama në Shkodër. Raportohet se Rama bashkë …