Wednesday , 20 June 2018

Ulqin, banoret: Po mbijetojme me veshtiresi!

Kriza ekonomike ka ndikuar tek qytetaret e Ulqinit teksa theksojne se jetesa ka ardhur duke u veshtiresuar ndersa evidentojne faktin se nuk arrijnė t’i pėrballojne shpenzimet mujore, tė tatimeve, shpenzimeve komunale faturat, kreditė apo edhe qiratė. Sipas banoreve te Ulqinit veshtire se mund tė jetohet me rrogat minimale tė cilat i marrin mė shumė se gjysma e kėsaj populate.

Paga mesatare pa taksa dhe kontribute nė nivel tė Malit tė Zi ,pėr njėmbėdhjetė muajt e parė tė vitit 2014 ka qenė 476, euro ndėrkaq paga mesatare pėr tė punėsuarit nė komunėn e Ulqinit ėshtė ndėr mė tė voglat nė Mal tė Zi 382,30 euro.Vlera totale e e shportės minimale tė konsumit pėr nėntor tė vitit 2014 qėndron 798,5 euro.

Lexoni dhe kete

KRYETARI I PD-se LULZIM BASHA, TAKIM NE RRESHEN

Kryetari i PartisĆ« Demokratike Lulzim Basha tha nga RrĆ«sheni, se vendi nuk do tĆ« bĆ«jĆ« …