Monday , 27 January 2020

Ulqin, mbrojtja e palmave!

Dmtuesi i quajtur Buburreci i kuq q ka sulmuar para dy viteve palmat n komunn e Ulqinit e ka zvogluar numrin e ksaj bime tropikale duke demtuar 28 rrnj nga 300 palma qe ndodhen ne Ulqin. Prfaqsuesit e komuns s Ulqinit,Ndrmarrjes komunale Pastrim Gjelbrim kan zhvilluar nje takim pune rreth ksaj problematike.

Ndrkaq,Milazim Mustafa ,sekretar pr ekonomi,deklaroi se shpenzimet pr strpikje jan goxha t mdha ,ndersa shkojne rreth 30 mije euro ne vit.

sht br prerja e palmave t dmtuara , m pas ndezja e tyre dhe strpikja e trungut me lng t posam kundr ktij buburreci me qllim q krimbi dmtues t mos kish mundsi t prhapej n palma tjera. Bukurin dhe hijeshin qytetit turistik t Ulqinit ia japin edhe palmat, e veant n natyrn e gjelbr t ktij qyteti.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET LOKALE NE ULQIN PA FITUES

Në Ulqin këtë të diele u mbajten zgjedhjet lokale për Parlementin lokale të këtij qyteti. …