Ulqin, rikonstruksioni rrugeve!

Javėn e ardhshme do tė fillojė rikonstruktimi  i pjesės sė dėmtuar tė rrugės Ulqin – Tivar nė fshatin Krruē,- deklaroi sekretari  pėr veprimtari komunale ne Ulqin Avdullah Dervishi.  Punimet do ti  kryej nje kompani nga Podgorica ndėrsa investimet i mbulon Drejtoria pėr komunikacionin e Malit tė Zi, te cilat kapin koston e rreth 500 mijė euro. Ndėrkohė sė shpejti do hapet tenderi pėr rikonstruktimin edhe tė disa rrugėve nė zonėn e qytetit.

Nė shtator sipas fjalėve tė sekretarit Dervishi pas proceduarve qė duhet kaluar, do tė fillojė edhe rikonstruktimi i kalldrėmit nė qytetin e vjetėr tė kalasė, ku do tė investohen rreth 200 mijė euro.

Nga ana tjeter shpresohet qe ndėrhyrjet nė infrastrukturėn rrugore tė pėrfundojnė para fillimit tė sezonit turistik.

Lexoni dhe kete

KRYETARI I PD-se LULZIM BASHA, TAKIM NE RRESHEN

Kryetari i PartisĆ« Demokratike Lulzim Basha tha nga RrĆ«sheni, se vendi nuk do tĆ« bĆ«jĆ« …