Sunday , 21 January 2018

UNIFORMA TË REJA PËR HENDBOLLIN PARA KAMPIONATIT

Kampionati kombëtar i hendbollit do të startojë më 21 janar dhe ekipi i Vllaznisë do futet në të me pretendime serioze. Pavarësisht problemeve të shumta që ai ka, fatmirësisht pranë tij gjenden shpeshherë edhe ish- sportistë të cilët kontribuojnë në mënyra të ndryshme dhe rasti më i fundit është ai i ish- hendbollistit Nikolin Karroca që ka sponsorizuar fanellat e reja me të cilat ekipi do të përfaqësohet në kampionat. Zëvendëstrajneri i Vllaznisë Arian Ibërshimi për mediat ka prezantuar edhe uniformat e reja duke falenderuar edhe ish- kolegun e tij.

Nga ana tjetër, ish- hendbollisti Nikolin Karroca ka thënë se kontributi i tij është modest dhe bashkë me kolegë të tjerë do mundohet t’i gjendet pranë këtij ekipi.

Në kampionatin e sivjetëm që starton më 21 janar, do të marrin pjesë 6 ekipe dhe Vllaznia ndeshjen e parë do ta luajë ndaj ekipit fitues të Kupës në fuqi, atij të Cërrikut, ndaj të cilit do të kërkohet fitorja.

Lexoni dhe kete

BASKETBOLL, VLLAZNIA “E DORËZUAR” PËRBALLË TIRANËS

Vllaznia në basketboll për meshkuj e ka humbur ndeshjen me Tiranën të luajtur mbrëmjen e …