Saturday , 25 November 2017

UNIVERSITETI “LUIGJ GURAKUQI” HAP DYERT PER STUDENTET

Universiteti “Luigj Gurakuqi” hapi dyert per te pritur studentet ne vitin e ri akademik 2017-2018. Pas 6-dekadash te hapjes se tij ky universitet ofron disa programe studimi, ndersa eshte rritur ne cilesi dhe sai tha Rektori Adem Bekteshi.

E pranishme ne ceremonine e hapjes se vitit te ri akademik ishte edhe zevendes kryeministria Senida Mesi. Numri 2 i qeverise ofroj mbeshtetje maksimale per cdo projekt apo kerkim shkencor qe studentet dhe pedagoget paraqesin prane qeverise.

Kete vit nga 2100 kuota te ofruara per vitet e para te programit bachelor, jane regjistruar vetem 1380 studente.

Lexoni dhe kete

BANORET E THETHIT: KERKOJME TAPITE, PO NA GJOBISIN!!!

Banoret e Thethit kërkojnë tapitë e pronave, të trashëguara nga të parët e ku kanë …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin