Tuesday , 27 October 2020

URA E BAHALLEKUT, REAGON BASHKIA SHKODR

Pas bllokimit treditor t hyrje-daljeve t qytetit, Bashkia Shkodr prmes nj njoftimi pr shtyp, ka br t ditur se Autoriteti Shqiptar i Rrugve nuk ka njoftuar paraprakisht pr punimet n Urn e Bahcallkut. Nj dit m par ky autoritet njoftoi qytetart q t prdorin segmentin Shkodr Gur i Zi, megjithse kta t fundit nuk jan n dijeni t ktij njoftimi, ndersa detyrohen te qendrojne ne radhe per ore te tera.

 

Ne deklaratwn e institucionit tw bashkisw, thuhet: Bashkia Shkodr u krkon ndjes qytetarve pr radht e trafikut t krijuara n kto temperatura t larta.

Por, sqarojm qytetart se Bashkia nuk sht vn n dijeni nga Autoriteti Rrugor Shqiptar pr asnj moment pr punimet q po kryhen. Ftojm qytetart q pr t shmangur radht dhe trafikun t frekuentojn segmentin Shkoder – Guri Zi.

 

Lexoni dhe kete

QYTETI I LAÇIT NEN PUSHTETIN E INERTEVE

Kjo është pamja që të ofron lagjia numer katër në qytetin e Laçit. Zona është …