Tuesday , 21 November 2017

URA E TELIT NEN “PUSHTETIN” E MBETURINAVE PREJ KOHESH

Ura e Telit, qe ndodhet ne fshatin Drisht te Njesise Administrative Postrribe ne Shkoder ndodhet mes mbeturinash te shumta ne mes te sezonit te veres. Mbeturinat qe ndodhen poshte ures nuk pastrohen prej kohesh.

Natyrisht nje gje e tille ndikon negativisht per banoret e zones, si edhe per turistet e huaj qe frekuentojne lumin Kir ne stinen e veres. Kjo, pasi ura ndodhet siper lumit Kir e lidh edhe fshatin Drisht me disa zona te tjera. Sic shihet edhe ne pamje, mbetje te ndryshme te hedhura poshte kesaj ure krijojne nje pamje te shemtuar per te huajt, por edhe nje shqetesim per banoret e zones.

Por, situata eshte me problematike, teksa keto mbetje mund te kthehen ne rrezik per shfaqjen e semundjeve te ndryshme, ku edhe temperaturat e larta e favorizojne nje gje te tille.
Kesisoj, apeli shkon per institucionin e Bashkise Shkoder, qe te nderhyje sa me pare ne kete ure, e cila nuk duhet lene ne harrese.

Lexoni dhe kete

MUNGESA E BANJOVE PUBLIKE, QYTETARET KERKOJNE RIKTHIMIN E TYRE

Mungesa e banjove publike vijon te mbetet nje problem shqetesues ne qytetin e Shkodres. Ne …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin